Joy heeft het als jongste deelnemer van B&B Vol Liefde behoorlijk voor de kiezen gekregen. Na zijn eerste momenten in het programma krijgt hij flinke kritiek over zijn gedrag in het programma. Maarre, de 26-jarige B&B-eigenaar weet goed van zich af te bijten.
Sinds Videoland de eerste afleveringen van B&B Vol Liefde op de streamingdienst heeft gelanceerd, gaat het bij ons op de redactie over niets anders. De ongemakkelijke situaties, eerste afwijzingen en intieme omhelzingen: we kunnen er urenlang over praten. De rest van Nederland geniet (net als wij) van dit heerlijke programma en geeft op Twitter een ongezouten mening over het programma.
Zoals we gewend zijn, geven kijkers hun ongevraagde mening over de deelnemers, zo ook over deelnemer Joy . Hij werd door Zoe, één van de single dames die bij hem op bezoek is, aangesproken op het feit dat hij geen interesse zou tonen. Ook single Babette had dit al opgemerkt, zij merkte namelijk in een gesprek met Joy op dat hij niets aan haar terugvroeg.
Op Twitter zijn de reacties over Joy zijn ontbrekende interesse ook niet mals – en dat is de B&B-eigenaar zelf ook niet ontgaan. Hij vertelt in een bericht op Instagram dat hij van tevoren had kunnen verwachten dat dit zou gebeuren, maar hij wist niet hoe hij hiermee om moest gaan.
"Op dit moment word ik op de proef gesteld. Gelukkig zijn de meeste reacties die ik ontvang warm en liefdevol. Ze vullen me met vreugde. Maar af en toe sijpelt er een reactie door die me diep raakt. En ik realiseer me dat de reden warom het me raakt is omdat er een kern van waarheid in schuilt", aldus Joy.
Joy legt vervolgens uit dat hij ADHD heeft, waardoor deze vorm van communicatie voor hem niet onbekend is. Toch wil hij het daar niet op schuiven: "Ik weiger mijn ADHD als excuus te gebruiken. Ik ben vastbesloten om eraan te werken en te groeien."
Naar eigen zeggen had Joy nooit de intentie om ongeïnteresseerd over te komen. "Mijn verlangen was altijd om anderen comfortabel te laten voelen door mijn eigen verhaal te delen. Nu besef ik dat dit niet altijd de juiste manier is om compassie te tonen", gaat hij verder. Joy werkt op dit moment aan een betere versie van zichzelf en wil vanaf nu beter te gaan luisteren naar anderen. You go, Joy.