reverse washing

Omgekeerd is beter: waarom reverse washing van je haar het verschil maakt

Looks28 jul 2024, 10:00 doorRomy Nouwen
Het wassen van je haren is vaste prik, voor velen echt wel minstens één keer in de week. Maar was je je haar eigenlijk wel op de goede manier? Reverse washing is misschien wel veel beter voor jouw haar. We leggen je uit waarom.

Waarom is het wassen van je haar zo belangrijk? 

Je haar wassen is belangrijk omdat het helpt om vuil, olie en zweet te verwijderen die zich ophopen gaandeweg de dag. Hierdoor blijft je hoofdhuid fris en voorkom je dat je haar vet en futloos wordt. Het wassen van je haar kan ook helpen om roos te verminderen of jeuk te voorkomen. Dingen die kunnen ontstaan als je voor langere tijd je haren niet wast. Daarnaast zorgt een schone hoofdhuid er ook voor dat je haar gezond blijft groeien. Dus, als je wilt dat je haar er op z’n best uitziet en goed aanvoelt, is regelmatig wassen echt een must!

Vaste methode

Voor het wassen van haar hebben we vaak allemaal dezelfde vaste methode. Met niet te heet water maak je je haren goed nat. Vervolgens pak je daar de shampoo bij. Hiermee was je de bovenkant van je haar goed. De wortels van je haar, en daardoor ook een beetje je hoofdhuid. Vervolgens spoel je de shampoo goed uit. Daarna is het tijd voor een conditioner. Deze breng je dan juist weer aan op het onderste gedeelte van je lokken. Anders word je haar snel weer vet. Daarna is het een kwestie van uitwassen en je bent weer helemaal fris en fruitig. Heel soms komen er nog andere producten zoals speciale haarmaskers bij kijken, maar dat is het wel.

Reverse washing

Dat vaste riedeltje herkennen we allemaal wel. We leren het van jongs af aan op deze manier, en weten simpelweg niet beter. Toch bestaat er een compleet andere manier van haren wassen. Enne, die is ook zo slecht nog niet. Hij wordt ook wel reverse washing genoemd, omdat het eigenlijk je vaste routine maar dan nét andersom is. In plaats van starten met shampoo, start je dus met conditioner. Nadat deze uitgespoeld is, eindig je met shampoo. Net effe anders dus.

Waarom zou je reverse washing kunnen toepassen?

Maar waarom zou je dat op die manier doen? Dat is heel simpel. Shampoo kan best wel agressief zijn voor je lokken. Je loopt het risico dat je haar langzaam uitdroogt na iedere wasbeurt. Juist daar kan conditioner je blij helpen. En niet door het van tevoren aan te brengen, maar juist door het na de shampoo aan te brengen. Door eerst je haar met conditioner te wassen, ontstaat er een beschermlaagje rondom je haarzakjes. Hierdoor is je haar beter opgewassen tegen de shampoo.
Niet alleen blijft je haar beter beschermd. Het heeft meer voordelen. Zo maakt het je haar bijvoorbeeld een stuk minder zwaar, waardoor je zal merken dat je meer volume krijgt. Ook pluizend haar is voorgoed verleden tijd. Dat is het proberen waard, toch?